Δευτέρα 29 Μαρτίου 2010

Περα Κλουμπ-ΑΘΝΕ 2-2

Την τεταρτη συνεχομενη ισοπαλια παραχωρισε ο Αθηναικος στην ομαδα της Περα Κλουμπ .Αν και προηγήθηκε στο α’ ημίχρονο με 2-0, ο Αθηναϊκός δεν κράτησε το υπέρ του αποτέλεσμα, παραχωρώντας ισοπαλία με 2-2 στην Πέρα Κλουμπ. Οι «λόρδοι» προηγήθηκαν χάρις στα γκολ του Τρίψα στο 21’ και του Μπίτιλη στο 35’, όμως στην επανάληψη η Πέρα Κλουμπ εκμεταλλεύθηκε τις αποβολές του Αθηναϊκού και επανήλθε στο παιχνίδι. Στο 58’ αποβλήθηκε ο Βουρλούμης και τρία λεπτά αργότερα ο Σιάσος μείωσε σε 2-1. Στο 85’ υπήρξε η δεύτερη αποβολή για τους φιλοξενούμενους, αυτή τη φορά για τον Μπίτιλη, ενώ στο 88’ ο Χίσος έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του. Έτσι η ομάδα του Βύρωνα έπεσε στην πεμπτη θέση την χαμηλότερη για φετος.Για την ιστορία αγωνιστηκαν οι: Μηλιώνης, Μπίνας, Βουρλούμης, Αλεξόπουλος, Δελαρδας, Μπελέρι, Μπιρμπίλι, Τρίψας, Ζαχαρόπουλος (46’ Καραμπάς), Σπέρτος (60’ Κοτίτσας), Μπίτιλης.