Δευτέρα 23 Νοεμβρίου 2009

Ξεπερασε και το εμποδιο της Περα Κλουμπ ο Αθηναικος

Ο χθεσινός αγώνας του Αθηναϊκού στο γήπεδο του Βύρωνα(1000 θεατές) έμοιαζε με τελικό καθότι για μια ακόμα φορά ο Αθηναϊκός είναι νικητής χάρη στην πολύ καλή απόδοση της ομαδας.Που οφείλεται στο μοναδικό πείσμα και περιφανεια που χαρακτηρίζει την ομάδα φέτος Αθηναϊκός από το πρώτο λεπτό αγωνίστηκε μονό για ένα σκοπό την νίκη την οποία κάποιοι προσπάθησαν να την αποτρέψουν αυτό φυσικά δεν έγινε διότι ο Αθηναϊκός απέδειξε στου πολεμίους του ότι είναι αξία στην πρώτη θέση δείχνοντας ότι είναι και η καλύτερη ομάδα στην κατηγορία ομάδα του Βύρωνα προηγήθηκε στο ημίχρονο με 2-0 χάρη στα γκολ του Μπίτιλη στο 15' και του Ζίζηλα στο 45'. Στο β ημιχρονο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 52' χάρις σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πετρίτση. Όμως τρία λεπτά αργότερα, (55') ο Σταύρου έγραψε το 3-1.Ο αρνητικός πρωταγωνιστής του αγώνα ο διαιτητής εξόργισε τον κόσμο του Αθηναϊκού μοιράζοντας αρκετές κίτρινες κάρτες το κερασάκι στην τούρτα ήταν το ανύπαρκτο Σαούλ στο 83' που εκτέλεσε ο Κολοβός κάνοντας το τελικό 3-2.Για τον Αθηναϊκό αγωνιστικαν οι : Μηλιώνης, Μπίνας, Βουρλούμης, Αλεξόπουλος, Στρατής, Ζίζηλας, Μπιρμπίλι, Μπελέρι (63' Μπαλαφούτης), Σπέρτος (86' Παναγόπουλος), Σταύρου, Μπίτιλης (90' Κοτίτσας).ο Αγγελος Ζαφειράκης παρακολούθησε τον αγώνα από την κερκίδα.